Založení s.r.o.

Několik povinností

Na začátku této společnosti mnohdy stojí hned několik společníků, takže každý bude mít jistý podíl, s kterým se vážou určité povinnosti a zároveň práva. Tohle všechno se zanáší do zakladatelské listiny, kterou bychom měli začít. Listinu podepíší všichni společníci a vzhledem k tomu, že je to důležitý administrativní dokument, tak je potřeba, aby ji ověřil notář. Následuje složení kapitálu, přičemž ten základní může být 1, ale z důvodu věrohodnost je lepší dát více. Dále se vkládá kapitál i v nepeněžité formě, protože podnikání bude zapotřebí třeba nemovitost, osobní automobil, počítače a celá řada dalších věcí.

pracující muž

Jestliže dosud nemáte na danou činnost živnostenské oprávnění, tak si ho zařídíte, protože se jedná o dlouhodobou činnost za účelem zisku. Tím ještě povinnosti nekončí, protože dále musíme zajít nechat zapsat společnost do obchodního rejstříku, takže musíme vědět údaje jako její název a sídlo. Nakonec si musíme zařídit placení pouštění a daní.

Firemní sídlo

Sídlo firmy bývá nemovitost, kde mají zaměstnanci i společníci dobré zamezí, které jim umožňuje vykonávat svou práci naplno. Je tedy rozhodně důležité k tomu, aby firma prosperovala. Klidně může jít ze začátku o nějakou menší nemovitost, jejíž prostory si budeme pronajímat, protože zpočátku nebude až tolik financí. Následně se nám může začít dařit a my si budeme chtít pořídit něco většího. Jsou však i společnosti, které sídlo nepotřebují, protože jejich hlavní působení se děje na internetu, takže se pracuje z domova na počítači.

podpis smlouvy

V takovém případě stačí platit si virtuální kancelář Ostrava https://kancelar29.cz/virtualni-sidlo-ostrava/, kterou můžeme zapsat zcela legálně do obchodního rejstříku. Stojí jen malý zlomek běžného nájmu firmy, takže finanční úspora je značná a podnikání nebude spojováno s naším osobním majetkem. K virtuální společnosti máme navíc možnost využívat třeba zasedací místnosti, takže není problém se s lidmi z práce sejít a řešit vše potřebné.