LED zářivky aneb adekvátní výběr pro osvětlení

Předností zajisté je, že dokáží zvládnout i nepřetržitý provoz. Stejně tak mohou snížit spotřebu oproti běžným zářivkám až o několik desítek procent. S danou úsporou souvisí rovněž životnost. Přínosné jsou i z pohledu světla. Poskytují čisté a jasné bílé světlo, jenž nezatěžuje oči a současně ani negativně neoslňuje lidský zrak.

led žářivka

Aktuálně lze zaznamenat intenzivní nárůst uplatnění LED technologie prakticky ve všech oblastech. Světelné LED zdroje jsou používány jak pro osvětlení kanceláří, hal, obchodů, rovněž tak v rámci veřejného osvětlení, v automobilu a v domácnostech.

Jak vybrat správně?

Základním parametrem pro výběr je výkon, aby tak došlo ke zvolení adekvátní intenzity osvětlení. Rovněž svůj význam má i barevná teplota. Zakoupit lze i LED zářivky stmívatelné, kdy je tak potenciální regulace dané intenzity osvětlení. Ocenitelné nejen všude tam, kde by přílišná účinnost světla mohla vadit. Pro průchozí prostory je naopak ideální volit typy mající PIR čidlo, neboť se automaticky rozsvítí a zhasnou při zachycení pohybu.

Moderní doba žádá úsporné osvětlení. Jaké jsou výhody?

Prioritní je životnost a značná úspora energie. Zároveň je zcela eliminace v podobě blikání, šumu v rámci bzučení či tmavnutí okrajů, což je velmi často typickým jevem u klasických zářivek. LED světla jsou ekologická nejen při výrobním procesu, ale i při recyklaci. Pozitivní je šetrnost vůči přírodě a prostředí. Nedochází k UV záření. Neobsahují ani rtuť jako klasické světelné zdroje.

3d model

Vybírat led zářivky lze z bohatého sortimentu. Díky kladným vlastnostem, jako je minimální, lépe řečeno prakticky nulová údržba, značná odolnost vůči nárazu i otřesu, stejně tak rezistence vůči chladu. To vše činí z LED osvětlení bezkonkurenčně nejlepší světelný zdroj.

Při použití nedochází k žádnému nápadnému omezení pro provoz, neboť na výrobu není používáno sklo.