Horké období

Tak už to u nás máme. V Africe je léto stále, v Antarktidě zase stále zima. U nás se to cyklicky střídá, a proto je třeba to tak brát. Všichni víme, jak to chodí a pokud sledujeme situaci s oteplováním planety, víme, co nás čeká. Názory na tento jev se různí a my je zde nemůžeme rozebírat. Zastáncům toho, že se planeta otepluje a ochlazuje pravidelně však můžeme směle říci. To ano, ale vždy to trvalo statisíce let. Nyní je to hodně rychlé, takže je to důkaz toho, že to zavinil člověk?

No, nebudeme polemizovat, my se raději podíváme na to, jak všelijak se dá proti horku bojovat a co všechno se dá dělat.

dívka u bazénu

Všeobecně vzato, v horku hrozí přehřátí organismu. Tomu je třeba zabránit všemi možnými prostředky. Ručník namočený ve studené vodě a pak umístěný na hlavě jistě není špatná věc a v kanceláři by mohl stačit. Pokud tam tedy není klimatizace. Ale co doma?

Mimo podobnou klimatizaci lze mít také bazén. Což v kanceláři nebo dílně lze jen stěží. Jistě, můžete požádat vedení podniku kde jste zaměstnán, zda by tam nešel bazén udělat, ale je vysoce pravděpodobné, že neuspějete. Doma však toto zařízení být může. Tak jen směle do jeho pořízení. A pořídit si jej můžete v obchodech k tomu určených.

čistá voda

K tomu pak ještě budete potřebovat bazénové příslušenství. Co všechno to obnáší se nedá snad ani napsat. Je to spousta věcí a některé jsou nutné. Ty ostatní nutné k provozu nejsou, ale zvýšíme si standard koupání.

Takže několik věcí, bez kterých bazén provozovat nelze. Tedy lze, ale tak maximálně týden, pak již voda nebude zcela v pořádku. Tak je to především filtr, a to buď kartušový, nebo pískový. Dále je to některá chemie na ničení choroboplodných zárodků a vysavač na dno. Nejlépe automatický. Bez něj usazený drobný prach ze dna bazénu nedostanete.

A ty další věci a pomůcky? O těch si povíme příště v dalším článečku.