Plastové obálky pomohou ke kreativnímu tvoření


Nám dospělým někdy schází kreativní myšlení a možná, že i vy se někdy přistihnete, že jste natolik pohlceni prací a povinnostmi, že vám nezbývá mnoho času na vlastní kreativní vyjádření vaší existence. Výhodu v tomto procesu mají například malíři, sochaři či hudebníci, kteří komponují a vytváří svá díla z vlastního nitra, ale kdo například pracuje v pásové výrobě, může se to negativně odrazit na jeho psychice.

canastové karty

Pokud se přistihnete, že se z vás stává jakýsi robot, a že vás přestává bavit i žít, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Například tak, že začnete doma vytvářet něco, co vás baví.

Nakupte dětské stavebnice – máte-li doma děti, nekupujte jim drahé hračky typu modelů aut či letadel, autodráhy apod. Podporujte jejich kreativitu skládáním různých stavebnic a zapojte se do hr s nimi. Jednotlivé komponenty dřevěných či plastových nebo kovových dílů si ukládejte do sáčků se zipem a do plastových barevných obálek, barvy vás navíc rozveselí a budete se v dílech stavebnic lépe orientovat.

barevná obálka

Skládejte puzzle – plastové obálky 2pack se vám mohou hodit i pro ukládání dílků puzzle. Doporučujeme obálku modré a červené barvy, protože červená uzemňuje a podporuje činorodost, modrá http://www.velehrad.cz/index.php%3Foid%3D906483 je naopak velmi vzdušná a kreativní.

Zahrajte si Pexeso – kdy jste naposledy hráli Pexeso, Prší, Mariáš, Canastu nebo Loru? Uložte si karetní hry do barevných plastových obálek a berte si karty s sebou i na dovolenou nebo na výlet vlakem. Lidé dnes zapomínají hrát karetní hry, protože jsou zaneprázdněni digitalizovaným světem. A to není dobře, protože digitální svět není fyzický, je to jen virtuální realita, náhražka, která nemůže uspokojit naši mysl tak, jako fyzické doteky s různými předměty. Hrát karty je zábavné, může vás to bavit třeba i celý večer a klidně nechte mobilní telefon po celou dobu hraní vypnutí, určitě se tu bez něj obejdete.