Domek se zahradou je dnes standard

Je pravda, že je dávno pryč doba, kdy zahrady nebo i malé zahrádky sloužily k jednomu jedinému účelu a to, že se zde pěstovaly povinně okurky, rajčata a další zelenina. Na podzim se sklízelo z ovocných stromů ovoce a tak nějak celkově se slovo zahrada spojovala s úmornou prací na záhoncích. Dnešní člověk si spíš zahradu hýčká a buduje k úplně jiným účelům. To je soukromí, relaxační koutky, případně hrací hřiště pro děti a především, se chce bavit se svými přáteli. Tím ovšem pojem zahrada získává úplně jiný pohled, než na ni měli naši předkové. Je pravdou, že se opět navracíme k pěstování nějaké zeleniny nebo případně bylinek, ale již ne v takovém množství, abychom trávili celé dny údržbou záhonů. Navíc spíš trávíme úpravou trávníčků maximálně živých plotů, které dokážou přirozeně oddělit různé relaxační zóny.

kabely

Rozhodně zde nesmí chybět pár staveb

I když se jedná o relaxační prostory, tak zde nesmí chybět zázemí na uskladnění věcí, zahradního nábytku nebo nářadí a stejně tak pergola, která poskytne dokonalý přístřešek před prudkým sluncem nebo deštěm. Moderní technologie prakticky proniká až do těchto míst a tak se bez větší diskuze neobejdeme ani zde bez elektrického proudu. Navíc, když si uvědomíme, že většinu nářadí máme na aku baterii, která se snadno vybije, tak ani není více nad čím přemýšlet.

zásuvky

Pokud máme možnost, tak by vývod proudu byl ideální z domu, je dobré na to pamatovat již při samotné stavbě. Posloužit mohou zásuvky Schneider, které mají záslepný kryt a jsou chráněny před vnějšími vlivy. Poté je fajn mít zavedenou elektřinu do dílničky, garáže, klidně i terasy nebo zimní zahrady. Výběr zásuvek a vypínačů je celkem dostatek, tudíž se stačí podívat na možnosti a podle potřeby zvolit to nejvýhodnější. Mnohdy nás může překvapit i barevné provedení, které samozřejmě podtrhne ten správný design stavby https://www.zena.cz/bydleni/pergoly-a-altany-uzijte-si-zbytek-leta-v-zahrade/r~i:gallery:22340/r~i:photo:410031/ kde vývody budou umístěny. Inu když komfort, tak i v těchto maličkostech.