Vítejte v Portu

Přistání na letišti

Při letecké přepravě do Porta skončíte na letišti Porto, které je asi 13 km od samotného města. Letiště bylo pojmenováno Francisco SáCarnerio. Letiště má jeden terminál, který bez velkých obtíží zvládá místní provoz.

Pokud chcete letenky porto Levneletenky za příznivé ceny, sledujte jejich prodej dlouhodobě a určitě se vám podaří dopravit se do města za rozumnou cenu. Na letišti je i směnárna, banka, obchod s potravinami, úschovna zavazadel, místnost s dostupnými počítači. Wi-Fi internetové připojení je v celém areálu letiště samozřejmě zdarma.

porto2

Do samotného města se dá dopravit autobusem a metrem. Ceny za dopravu jsou podobné, kolem 2 EUR. Cesta se dá absolvovat také v noci, kdy jezdí pravidelně autobus. Pro pohodlnější cestování jsou před budovou letiště stále k dispozici taxíky.

Město Porto

Navštěvujete druhé největší město v Portugalsku. V samotném městě žije asi 240 tisíc obyvatel, ale celkově v metropolní oblasti žije asi 2,5 milionu lidí. Porto je rušné a moderní město s přímořským klimatem, které zde obstarává Atlantský oceán. I přesto, že je Porto hlavně průmyslovým městem, po celém světě ho proslavilo víno. Původně bylo portské víno vyvážené pouze z tohoto města.

porto

Historické centrum města Porta – Ribeira bylo zařazeno do kulturního bohatství lidstva a je přidáno na seznam UNESCO. V celé historické části města je velké množství památek ze všech stavebních slohů a ty zachycují stavební vývoj za posledních tisíc let.

Stále větší zájem o portské víno dalo základ rozšíření vodních cest nejen po Portugalsku, ale i do jiných zemí, například do Anglie. V Portu také došlo k zakládání nových obchodních společností, které se specializovaly pouze na obchod s portským vínem. Městu se dařilo a rychle se rozvíjelo. Během 17. až 19. století vznikalo mnoho nových církevních staveb. V té době vznikla i Torre dos Clérigos, štíhlá věž, která se stala dominantou města a dnes je zpřístupněná jako rozhledna.

Využijte možnosti levných letenek do Porta a přileťte ochutnat skleničku rudého voňavého vína přímo do míst, kde vzniká a zraje.