Kvalitní technika

Technika je něco, co nám lidem opravdu zjednodušuje a zlehčuje život. Protože si pamatuji ještě na ty časy, kde jsem vyrůstala a byla ještě dítě. My jsme ještě v té době neměli ani televizi. Měli jsme pouze jenom rádio, které spíše sloužilo jenom jako informační charakter. Protože náš otec ho nechtěl vůbec pouštět. Rádio prý bylo velice drahé, takže prý by byla škoda, kdybychom rádio poslouchali jenom tak pro radost, a to kvůli tomu, že je tam opravdu veselá a krásná muzika. Vy si možná říkáte, že v těch osmdesátých letech snad ani nemohla být krásná kvalitní muzika. Jenomže to se mýlíte. Protože my jsme asi s naší první televizi měli v roce devadesát.

Baví vás technika?

A takovou devadesátkovou televizi. Musím uznat, že televize byla opravdu taková stará a byla lehká, takže se také dala opravdu jednoduše přenášet. A tato televize nebyla samozřejmě také jenom na dálkové ovládání, takže kdo chtěl přepnout nějaký kanál anebo televizi vypnout či zapnout, tak museli jednoduše vstát z gauče a musel si to udělat ručně. Vůbec nebyly ovladače. Ale když to tak vezmu na druhou stranu, tak vlastně ani lidé nebyli tak obézní, jak jsou dnes. A právě díky technice, která se zlepšila, tak lidé mohou být kvůli polepšené technice také více obézní. A to potom samozřejmě vede k diabetu nebo k vysokému cholesterolu a také k nemoci srdce.

Technika je prima.

Takže mi věřte, že pokud budete mít opravdu dostatečný pohyb, tak se nemusíte bát, že byste měli zvýšené riziko toho, že byste potom trpěli cukrovkou anebo cholesterolem anebo nějakým onemocněním srdce. Proto jsem ráda, že existují také různé způsoby, jak se třeba tomuto vyhnout. Samozřejmě, vám vůbec nezakazuji, abyste užívali technologie a další technické vychytávky, které jsou velice praktické. Myslím si, že třeba když si pořídíte nějaký stroj na cvičení, tak uděláte jedině dobře. Protože u stroje na cvičení, se můžete, jak pohybovat, tak také se koukat na film. Já mám například gymnastický míč. Není to sice technika, ale baví mě to, místo sezení na gauči sedím na balonu a koukám se na televizi. Myslím si, že neuděláte chybu, když to také zkusíte.