Buďte jen tichým pomocníkem

Kolikrát jste se už divil, když jste spolu s manželkou byli na nákupech věcí do domácnosti, viďte? Ale to je přece na ženách roztomilé: líbí se mi to, koupím to, ale ještě nevím, kam to dám.

Nakupovat s manželkou? Jen to ne!
Jak milé je, když kupuje, třeba lampičku, kterou Vy, jako muž, vážně nepotřebujete.
Říkáte tomu lapač prachu? Otázka: Vy ten prach utíráte? Tak nic.
Samozřejmě, že se na tu roztomilou, leč naprosto zbytečnou lampičku díváte pouze z pohledu technicky zdatného muže. Tak koupíme hned nějaký světelný zdroj, žárovku , co říkáš, ženo má?! Budeš chtít při jejím světle číst, nebo ji chceš umístit na místo vedle sedací soupravy, aby zajišťovala jen příjemné osvětlení u televize?

držení žárovky

Vyvarujte se chyb!
Načež zjistíte, že ona neví! Proboha, ONA NEVÍ! Tak proč ji kupuješ, když nevíš?
Jenže ty bezelstně nevěřící oči Vaší ženy! Takový pohled musíte přece znát moc dobře. Po takovém pohledu už ze své ženy nedostanete ani slovo. Ale to už víte, že ano? Hlavně se nepouštějte do debat na téma, proč chcete vědět, kam tuto lampičku chce umístit. To by Vám mohla přistát na hlavě, nebo začne stékat slza nepochopení a lampičku demonstrativně vrátí na místo v regálu. A to byste teprve zažil tichou domácnost!

Co v takové chvíli udělá pravý muž? No, jen tak mimochodem. Zkušený muž se do takových situací běžně nedostává. Ale zřejmě nepatříte ještě k těm ostříleným, viďte? Inu, co tedy uděláte? Prostě koupíte LED žárovky dvě. Jednu, kdyby náhodou chtěla Vaše žena po nocích číst, a druhou, kdyby si raději jen přisvítila při televizi.

romantické osvětlení

Urovnejte to diplomaticky.
Ale rozhodně po takovém nestoudném incidentu v obchodě se světelnými zdroji a lampičkami musíte manželku pozvat na kávu. Vy jste přece zavinil tuto nemilou situaci s lampičkou.

Jen si, prosím Vás, nesedejte ke stolku s lampičkou. Vaše žena by to brala, jako provokaci. A to už byste vážně neustál.